Preskočite na sadržaj
Fizioterapeutkinja radi na leđima pacijentkinje

Futoška 1, Novi Sad

Svaka nedeljasa ciljem.

Oporavak posle operacije, povrede ili bola, sa planom koji vidite pre prve terapije.

Sa čim dolazite?okvirno 20–24 terapija

Prva faza: Smirivanje

Pogledajte plan
Radno vreme
Pon–pet 8–20, sub 9–14
Prvi pregled fizijatra
3.500 din, sa planom terapija
Kućne posete
Posle operacije i za nepokretne

Plan oporavka

Program oporavka po fazama

Izaberite program. Vidite šta radimo u kojoj fazi i šta vežbate kod kuće. Broj terapija je okviran; tačan plan pravi fizijatar posle pregleda.

Koleno posle operacije

12 nedelja · okvirno 20–24 terapija

Na terapiji

  • Limfna drenaža i hlađenje
  • Pasivno savijanje kolena
  • Aktivacija butnog mišića

Cilj faze

Otok i bol pod kontrolom, prvi pokreti kolena.

Kod kućePumpanje stopalom, 3 × 20, više puta dnevno.

Terapije

Šta radimo i kako se oseća?

Uz svaku terapiju piše koliko traje i šta ćete osetiti. Koju dobijate, odlučuje fizijatar.

Udarni talas15 min

Udarni talas

Za tetivu koja dugo boli: peta, lakat, rame.

Brzo kucanje, neprijatno nekoliko minuta.

po terapiji3.500 din
Laser10 min

Laser

Svetlost koja smiruje upalu u zglobu i tetivi.

Ništa, osim zaštitnih naočara.

po terapiji1.500 din
Manuelna terapija30 min

Manuelna terapija

Terapeut rukama vraća pokret zglobu i opušta zategnuti mišić.

Pritisak i istezanje, bez naglih pokreta.

po terapiji2.500 din
Kineziterapija45 min

Kineziterapija

Vežbe koje vodi terapeut, prema fazi oporavka.

Napor kao posle lakšeg treninga.

po terapiji2.000 din
Elektroterapija20 min

Elektroterapija

Terapija protiv bola preko elektroda na koži.

Blago peckanje i trnci pod elektrodom.

po terapiji1.000 din
Ultrazvučna terapija10 min

Ultrazvučna terapija

Kratka terapija sondom, za tetive, ligamente i ožiljke.

Blaga toplina, ništa više.

po terapiji800 din
Kinesio traka15 min

Kinesio traka

Traka koja podržava pokret između terapija.

Nosi se tri do pet dana, i pod tušem.

po terapiji1.200 din
Medicinska masaža30 min

Medicinska masaža

Priprema mišića za vežbe i opuštanje posle napora.

Čvršća od masaže u salonu.

po terapiji2.500 din

Paketi

Cena celog programa

Paket plaćate jednom, a termine zakazujete po planu fizijatra.

Početak

Prvi pregled fizijatra

  • Pregled i merenje obima pokreta
  • Plan terapija po fazama
  • Prve vežbe za kuću
3.500 din45 min
Zakažite pregled
Najčešće

Paket 10 terapija

  • Deset termina po planu fizijatra
  • Isti terapeut na svakoj terapiji
  • Kontrolno merenje posle petog termina
20.000 dinpojedinačno 25.000 din
Zakažite paket
Kraći program

Paket 5 terapija

  • Pet termina po planu fizijatra
  • Za bol u vratu ili leđima
  • Vežbe za kuću posle svakog termina
11.000 dinpojedinačno 12.500 din
Zakažite paket

Vežbe kod kuće

Listić koji broji umesto Vas

Primer listića sa vežbom. Vaše vežbe određuje terapeut, a brojač pazi na ritam.

Razvlačenje trake
primer vežbe

Vežba 1 od 1

Razvlačenje trake

  1. Stanite uspravno i držite traku ispred grudi, u visini ramena.
  2. Razvucite traku ka stranama i skupite lopatice.
  3. Vratite ruke polako, bez trzaja.
12
Serija 1 od 312 ponavljanjaPauza između serija 30 sekundi

Ako vežba izazove oštar bol, prekinite je i javite terapeutu.

Kućne posete

Kućne posete

Fizioterapija u Vašem stanu

Za pacijente posle operacije i one koji ne mogu da dođu do centra. Terapeut donosi prenosne aparate.

od 3.500 din po dolasku, u graduZatražite kućnu posetu

Zakazivanje

Dan, sat i vrsta termina

Prvi pregled, terapija iz plana ili kućna poseta. Termin potvrđuje recepcija.

1Vrsta termina
2Dan i vreme

U pregledu se vide termini iz radnog vremena; slobodni termini dolaze sa objavljenog sajta.

3Vaši podaci

Utisci

Utisci pacijenata

Vežbe sa listića radim svako jutro. Brojač na sajtu mi pomaže da ne preskočim seriju.
Nikola, Liman
Terapeut je svaki put pitao kako sam spavao i šta me je bolelo. Plan se menjao prema tome.
Dejan, Detelinara
Popodnevni termini se brzo popune, pa sam dva puta dolazila ujutru pre posla. Terapije su vredele.
Dragana, Novo naselje
Svaki put mi je rečeno šta sledeće radimo i zašto. To mi je dalo strpljenja.
Aleksandar, Grbavica
Koleno se posle operacije sporo oporavljalo, ali sam svake nedelje znao šta je cilj.
Dušan, Adice
Prvi pregled je trajao duže nego što sam mislila, jer je fizijatar sve izmerio.
Nevena, Telep

Cenovnik

Cene pregleda i terapija

Paket plaćate jednom, na početku programa.

Pregledi

Prvi pregled fizijatra3.500 din
Kontrolni pregled fizijatra2.500 din

Terapije

Udarni talas3.500 din
Laser1.500 din
Manuelna terapija2.500 din
Kineziterapija2.000 din
Elektroterapija1.000 din
Ultrazvučna terapija800 din
Kinesio traka1.200 din
Medicinska masaža2.500 din

Paketi

Paket 10 terapija20.000 din
Paket 5 terapija11.000 din
Kućna poseta, u graduod 3.500 din

Pitanja

Česta pitanja

Kako da se pripremim za terapiju?

Odeću u kojoj se lako vežba i peškir. Ponesite nalaze i snimke, ako ih imate.

Da li će me boleti?

Recite odmah. Napor je u redu, oštar bol nije, pa se vežba prilagođava.

Mogu li da pomerim termin?

Pozovite ili pišite dan pre, pa biramo drugi termin.

Kako se plaća paket?

Na početku programa. Termine iz paketa zakazujete po planu terapija.

Koliko posle operacije počinje terapija?

Kad hirurg dozvoli. Donesite otpusnu listu, pa fizijatar pravi plan prema operaciji.

Da li dolazite kući?

Kao i termin u centru: izaberite kućnu posetu u zakazivanju ili pozovite recepciju.

Futoška 1

Novi Sad

060 000 000

Ponedeljak do petak8–20
Subota9–14
Nedeljane radimo
Zakažite pregled
Ovaj sajt koristi neophodne kolačiće za bolje iskustvo. Saznajte više